Zavolejte nám
465520662

Ceník oken

Zajisté Vás zajímá cena plastových oken, či vchodových dveří, navštivte aplikaci Ceník plastových oken sestavte svou představu o poptávce a nechte si spočítat, na kolik Vás plastová okna vyjdou.

Máte-li jakýkoli dotaz, vyplňte následující elektronický dotazník a my Vás kontaktujeme.

Plastové dveře – členění a výplně

Vchodové dveře lze samozřejmě členit obdobně jako okna, s přihlédnutím na jejich specifickou funkci. V naší nabídce naleznete od klasických jednokřídlých vchodových dveří přes dvoukřídlé až po různé možnosti sestav s pevnými zaskleními nad nebo vedle samotných dveří.

Dveře jsou vyráběny v mnoha variantách podle přesných požadavků zákazníka pro různé domy a architektonické záměry. Konečného designu dveří je možné docílit jednak členěním profilů s kombinací skla a lamel, nebo vložením dveřní výplně s různými typy skel, vitráží a jiných ozdobných prvků.

V barevnosti dveří si můžete vybírat ze stejných barev jako u oken. Rovněž možnosti použití ornamentních skel pro skládané dveře jsou shodné s plastovými okny.

Členění vchodových dveří kombinací lamel a skel

Možností jak vyplnit dveře je celá řada. Lze použít klasické zasklení – v tomto případu pomocí ornamentních nebo reflexních skel. Další možnost je použití lamely výplně, která zvláště a laminovaném provedení velmi věrně imituje klasické dřevěné kazetové dveře.

Oba tyto druhy lze libovolně kombinovat, za pomocí profilů sloupků dělících dveřní křídlo vodorovně, svisle či pod vhodně zvoleným úhlem a touto kombinací vytvořit dveře, které budou opravdu originálem.

Dveřní výplně

Jinou možností je použití sendvičových dveřních výplní. Jedná se o výplň složenou ze dvou základních pevných PVC desek mezi kterými se jako izolant použita polyuretanová pěna. Tyto výplně se dodávají v mnoha provedeních, s různými členěními, ornamentními skly a jinými designovými prvky. Přestože se jedná o typizované modely, počet druhů dveřních výplní je tak široký, že pokud chcete na své dveře použít tuto možnost, rozhodně budou i takové dveře důstojným vstupním článkem do Vašeho domu.

Naše aktuální nabídka dveřních výplní se dělí na dva základní druhy podle použitého materiálu

Plastové dveřní výplně (série Clasic a Technic)

Jedná se o výplně klasických tvarů, které jsou vyráběny lisováním tepelně upravitelných plastů (ABS/PMMA), což umožňuje na nich vytvarovat prolisy. Tato „výhoda“ je ale bohužel zároveň i slabým místem těchto výplní. Materiál reaguje na teplo, v létě se roztahuje a v zimě naopak smršťuje. V bílém provedení se žádné problémy nevyskytují, ale u barevných výplní s imitaci dřeva toto pnutí může vést k chybnému fungování dveří, deformacím nebo dokonce k prasknutí výplně. Z výše uvedených důvodů Vám dveře s plastovými výplněmi (série Clasic a Technic) s platností od 1. 3. 2009 dodáme pouze v bílé barvě.

HPL dveřní výplně série (Vizual, Elegance a Premium)

Naopak velmi vhodným řešením i pro imitace dřeva jsou dveřní výplně sérií (Vizual, Elegance a Premium ), které jsou již vyrobeny s povrchovými deskami z materiálu HPL. Lisovaná syntetická pryskyřice, která je základem pro výrobu tohoto materiálu, propůjčuje HPL deskám vynikající vlastnosti, především minimální tepelnou roztažnost. Dveřní výplně jsou proto stálotvaré a jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u výplní plastových.

Další informace o dveřních výplních najdete v tomto krátkém filmu společnosti Perito.

Galerii dveřních výplní pro Vaši inspiraci naleznete zde.

Veškeré dveřní výplně se dodávají v tloušťce 24 – 25 mm podle typu a odpovídají tak standardnímu zasklení izolačním dvojsklem 24 mm.