Zavolejte nám
465520662

Ceník oken

Zajisté Vás zajímá cena plastových oken, či vchodových dveří, navštivte aplikaci Ceník plastových oken sestavte svou představu o poptávce a nechte si spočítat, na kolik Vás plastová okna vyjdou.

Máte-li jakýkoli dotaz, vyplňte následující elektronický dotazník a my Vás kontaktujeme.

Plastová okna – kování

V našich plastových oknech používáme výhradně kování MACO Multi-Matic s bohatou výbavou od předního evropského výrobce z Rakouska.

Vtomto typu kování jsou použité speciální čepy i.S (intelligente Sicherheit – inteligentní zajištění), které pozitivně ovlivňují jeho lehkou a přesnou práci.

Okna jsou kromě toho standardně vybavená jedním bezpečnostním uzávěrem Safety Plus, který spolupracuje s čepem i.S a působí jako západka.

Navíc je tato západka vždy přišroubovaná k ocelové výztuze profilu, což má, na rozdíl od mnohých obyčejných uzávěrů připevňovaných k plastu, rozhodující vliv na znesnadnění pokusu zloděje o otevření okna.

Díky speciálním válečkům je pro toto kování typické velmi plynulé fungování, a možnost nastavení přítlaku způsobuje, že okna jsou velmi těsná.

Velkou přednosti jsou nepochybně také praktické prvky kování k dostání již ve standardním provedení, jako jsou: pojistka proti zavření průvanem pootevřeného okna, praktická 13-mm mikroventilace a velmi důležitá pro bezpečí nejmladších pojistka proti chybné poloze kliky.

 

 

Další možné přídavné systémy větrání

Při výměně oken v domě či bytu dojde k podstatně lepšímu utěsnění míst okolo okna a také samotné okno, je-li dobře vyrobeno a namontováno, dokonale těsní. Dochází tedy k tomu, že vzdušná vlhkost, která se v každém obývaném prostoru tvoří, se nemá kudy odvětrat. Pravidelné větrání vnitřních prostor snižuje vlhkost vzduchu a zabraňuje vzniku plísní. Je tedy nanejvýš nutné místnosti několikrát denně správně a kvalitně vyvětrat nejlépe naplno otevřenými okny a při vypnutém topení. Podle venkovní teploty, zpravidla stačí do 5 minut.

Trvalá ventilace pootevřenými okny není tak účinná. Větrat se musí vždy venkovním vzduchem, který obsahuje méně vlhkosti, než vzduch v místnosti, nikdy ne vzduchem z jiného obývacího prostoru. Po uzavření oken se čerstvý studený vzduch ohřeje velmi rychle. Pravidelné větrání může být pro spoustu uživatelů problém, ať už z hlediska špatných návyků při používání starých oken, která přivětrávala neustále nebo vyšší koncentraci vlhkého vzduchu díky vlhkému neodizolovanému zdivu, velkému množství rostlin v bytě a podobně. Právě zde nacházejí využití systémy, které riziko vzniku plísní omezují. Jedná se především o kuchyně, koupelny a ložnice. V těchto prostorech se vzdušná vlhkost vyskytuje ve zvýšené míře.

Gecco 3 – automatický systém větrání

Automatický větrací systém pro okna. Klapka GECCO 3 byla koncipování pro systému s dorazovým těsněním. Je umístěna na horním okraji okenního křídla, viditelná z pohledu z místnosti. Klapku GECCO 3 lze uplatnit nejen na nových ,ale i do již zabudovaných oken ji lze dovybavit.

Přicházející proud vzduchu vstupuje přes větrací těsnění do drážky a vzniká průchodem klapkou  do interiéru místnosti.

 

Gecco 4 – ventilační klapky v rozšižovacím profilu

Klapka představuje nejnovější variantu systému. Nabízí doplňkové využívání ve formě filtru proti pylu nebo jemnému prachu a ve formě protihmyzové ochrany.

Čerstvý vzduch proudí přímo klapkou  a dostane se takto přímo do vnitřku místnosti  Jako doplňěk existuje pro klapku navíc vložka na tlumení zvuku a protidešťová ochrana.

Pozor

Ačkoliv systémy větrání GECCO zajišťují regulované základní větrání, nelze opominout nebo zanedbat pravidelné manuální větrání. Vzduch v místnosti by se měl čas od času vyměnit kompletně. Štěrbinové větrání docílí výměnu vzduchu pouze částečně, při nárazovém větrání s celým otevřeným křídlem vyměníte vzduch za 4 až 10minut, nejvíce efektivní je příčné větrání s otevřeným oknem i dveřmi, kdy se vzduch vymění velmi rychle a tepelné ztráty jsou tak minimální.