Zavolejte nám
465520662

Ceník oken

Zajisté Vás zajímá cena plastových oken, či vchodových dveří, navštivte aplikaci Ceník plastových oken sestavte svou představu o poptávce a nechte si spočítat, na kolik Vás plastová okna vyjdou.

Máte-li jakýkoli dotaz, vyplňte následující elektronický dotazník a my Vás kontaktujeme.

Plastová okna – základní charakteristika výrobku

Plastová okna dodávaná společností MIFER servis s.r.o. jsou vyrobena pouze z komponent, které splňují nejnáročnější současné požadavky na tento stavební výrobek. Při jejich výrobě je použito moderního strojního vybavení, které zajišťuje maximální kvalitu a přesnost výrobků. Plastová okna jsou dodávána výhradně z  plastového profilového systému Gealan, který patří v současné době ke špičce na trhu vícekomorových profilů. Jeho vývoji a konstrukci se po dlouhou dobu věnuje ve společnosti Gealan tým předních odborníků z oblasti extruze profilů, výroby i montáže oken.

Dalším důležitým parametrem je volba správného zasklení, které dotváří celkovou tepelnou a akustickou pohodu za Vašimi okny.

Plastová okna samozřejmě musí být dobře, přesně a snadno ovladatelná. Proto je na plastových oknech dodávaná společností MIFER servis s.r.o. použito pouze špičkové kování firmy Maco, rakouskéé firmy s dlouholetou  tradicí v tomto oboru.

Poslední důležitou součástí dodávky plastových oken je jejich správné zabudování, které zajišťují pouze pracovníci proškolení z nejnovějších postupů a technologií montáží otvorových výplní.

Plastová okna – základní technické parametry a ukazatele kvality

Jako základní porovnávací veličina pro plastová okna je udávám jejich celkový tepelný prostup Uw (W.m-2.K-1). Tato hodnota se skládá ze dvou základních veličin a to tepelného prostupu rámu Uf a tepelného prostupu skleněné výplně Ug. Hodnoty týkající se tepelného prostupu lze změřit jak laboratorně tak doložit výpočtem. Pro posouzení či porovnání jednotlivých typů plastových oken je potřeba srovnávat stejné parametry, které každý výrobce musí deklarovat ve své dokumentaci kvality.

Plastová okna – akustika. Další základní vlastností je hodnota vzduchové neprůzvučnosti Rw. Tuto hodnotu je možné změřit pouze laboratorně a je z velké části závislá na použitém typu zasklení. Výrobky se dělí do několika tříd dle dosažené hodnoty Rw. Vyšší třída značí větší zvukový útlum a tím i lepší akustické parametry celeho okna.

Jako další parametry otvorových výplní jsou posuzovány jejich odolnost proti zatížení větrem, odolnost proti zatékání při vystavení statickému i dynamickému tlaku, spárová průvzdušnost čili množství infiltrovaného vzduchu vztaženého na jednotkovou délku funkční spáry. Obecně platí čím menší spárová průvzdušnost, tím těsnější okno.

Šestikomorová plastová okna – profilový systém

Profilový systém je základním stavebním kamenem každého plastového okna. Dává oknu nejen celkový vzhled a tvar, ale výrazně ovlivňuje jeho vlastnosti a parametry. Profilové systémy používané pro výrobu plastových oken musí splňovat požadavky uvedené v normě ČSN EN 12 608, která předepisuje základní materiálové, konstrukční a technologické požadavky na tento výrobek. Plastová okna dodávaná společností Mifer servis s.r.o. jsou vyrobena výhradně z profilového systému Gealan.

 

Konstrukce a tepelně izolační vlastnosti

Výztuha je umístěna až v čtvrté komoře pro maximální eliminaci ochlazování vnitřního povrchu vlivem venkovních nízkých teplot. Stavební hloubka je 74 mm nebo 82mm u rámu a 74 mm nebo 82mm u křídla.

Moderní design s předsazeným křídlem dává oknu moderní, dynamický vzhled. Dvakrát zaoblené hrany u rámu i křídla dávají vyniknout robustnosti celé konstrukce při zachování ladných tvarů okna.

Pevnost celé okenní konstrukce zajišťuje prostor pro uložení dostatečně dimenzované výztuhy, dále pak pět příčných žeber zajišťujících dokonalou tuhost okna a tím zaručují jeho snadné ovládání. Bezpečnost je zaručena posunutím kovací drážky blíže středu sestavy, kde při správném osazení kováním s bezpečnostními prvky tvoří dostatečnou překážku proti násilnému vniknutí.

 

Variabilita systému nabízí možnosti zasklení několika druhy izolačních dvojskel a trojskel v šířkách od 24 mm do 40 mm. Tuto možnost využijete zejména při zvýšených nárocích na zvýšenou tepelnou izolaci či zvukový útlum, který vyžaduje zasklení s větší šířkou izolačního dvojskla či trojskla. Výplň je upevněna pomocí těsnění vkládaného do drážky v křídle u barevných profilů a koextrudovaného přímo na profil křídla i bílých profilů z venkovní strany okna. Z vnitřní strany pak těsněním, které je vždy součástí zasklívací lišty.